Gdy nie ma czasu gotować…

Każda Mama wie jak trudno jest znaleźć na wszystko czas. Gdy mamy do ogarnięcia bobasa, pranie, dom, czy w dodatku swoją pracę. Gdzie tu w tym natłoku zadań znaleźć czas jeszcze na gotowanie obiadów ? Dlatego też zawsze staram się wymyślać danie takie, aby nie było z nim za dużo do ‚roboty’. Dzisiaj podzielę się z Wami przepisem na jedno z takich dań. Jest nim home made fritatta. Wszystkie składniki, których użyłam piszę Wam orientacyjnie, gdyż można je do woli zmieniać albo pomijać, można dodać również swoje ulubione. Natomiast ich ilość zależy od wielkości naczynia, w którym chcecie zapiec fritattę.

picia-i-napoje-020 2 picia-i-napoje-018 1 picia-i-napoje-019

Home made fritatta

– 5 jajek

– dwie papryki romano

– trzy ziemniaki

– wędzony boczek

– chorizo

– pomidorki koktajlowe

– cebula

– bazylia

– ulubione przyprawy

Obieram ziemniaki, kroję w talarki, podsmażam na oleju z ryżu. Wykładam na naczyniu żaroodpornym, na którym będę zapiekała fritattę. Wkładam jeszcze na chwilę do nagrzanego piekarnika, by się ładnie ziemniaki przypiekły. Podsmażam wędzony boczek np. z cebulą i papryką. Wyjmuję nasz spód z piekarnika, czyli ziemniaki i układam na nich boczek, chorizo, paprykę, cebulę i pomidorki koktajlowe. Rozbijam jajka, i w osobnej miseczce mieszam je widelcem, przyprawiam i wlewam do naszego naczynia. Posypuję świeżą bazylią i wstawiam do piekarnika nagrzanego do 180 c (góra-dół). Nie napiszę Wam dokładnie na ile czasu, tutaj trzeba sprawdzać, bo wszystko zależy od naczynia, jakiego użyliśmy i ilości jajek. Gdy widzę, że jajka się już ścięły, wyjmuję wtedy danie z piekarnika – to jest jakieś 10-12 minut.

picia-i-napoje-089

Proste danie, które naprawdę szybko się robi, jest sycące i nawet ładnie wygląda 🙂 I uwaga – nie polecam go solić, gdyż boczek oraz chorizo same w sobie są słone 🙂

picia-i-napoje-087

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.